0910/902 315, 0902/939 902 doucovanie@cielene.sk

Nakŕmte váš mozog. V bufete alebo kaviarni

Teraz nemyslíme vedomosťami. Aby vás verný spoločník mozog fungoval ešte lepšie, vyberajte si v školskom bufete alebo kaviarni tieto jedlá.

1. Tuniakový sendvič
Namiesto hotdogu si vyberte tuniakový sendvič na celozrnnom pečive. Celozrnná pšenica je „prepchatá“ folátmi, ktoré zlepšujú pamäť – a to sa v škole určite zíde. Tuniak samotný je plný prospešných omega-3-mastných kyselín, ktoré znižujú cholesterol, krvný tlak a tiež znižujú riziko rakoviny. Niektoré štúdie tvrdia, že dokonca zlepšuje činnosť mozgu a pomáha študentom dosahovať v škole lepšie výsledky.

2. Oriešky a semiačka
Ak vás trápi hlad počas prednášok z algebry či mechaniky, kúpte si balíček lieskovcov alebo tekvicových semiačok. Oriešky sú plné vitamínu E, ktorý zlepšuje pamäť a chráni ju až do neskorého – aj poštudentského veku. A vy si zapamätáte, že matica nie je len časť skrutky.

3. Paradajky
Su nabité lykopénom, antioxidantom, ktorý chráni telo pred útokom voľných radikálov. Vyberte si paradajkový šalát alebo ešte lepšie – paradajky, ktoré sú tepelne upravené. Príjemným bonusom je pekná pleť.

4. Ovocie a jogurt
Nezabudnite na jogurt a ovocie a doprajte si zdravý dezert. V jogurte sa nachádzajú probiotické kultúry, ktoré zlepšujú trávenie a spôsobia, že budete aj po obede mysľou „fresh“. V ovocí sa zas nachádzajú prospešné antioxidanty. Obzvlášť pokiaľ uvidíte v ponuke čučoriedky, siahnite po nich, znižujú stres, zlepšujú schopnosť učiť sa a dokonca pomáhajú aj pri „skúškových“ výpadkoch pamäti.

5. Čokoláda. Mňam
Pokiaľ neviete odolať sladkému, voľte horkú čokoládu. Prirodzene zlepšuje koncentráciu, čo vám v škole určite príde vhod. Navyše, po jej zjedení budete mať vďaka produkcii endorfínov preukázateľne lepšiu náladu.

6. Zelený čaj
Šálka horúceho nápoja nabitá polyfenolmi zodpovednými za horkastú chuť chráni váš mozog a tiež zlepšuje náladu. A pred testom sa naozaj zíde byť pozitívne naladený a sebavedomý.

A čo si v bufete kupujete vy?

ContactUs.com