0910/902 315, 0902/939 902 doucovanie@cielene.sk

Dochádzajú vám nápady na diktáty? Skúste tie z mobilu

Začiatok novembra je už pokročilý čas na to, aby rodičia opäť zistili, že diktáty nie sú silná stránka ich dieťaťa. Z vlastných skúseností vieme, že intenzívne „diktátovanie“ pred písomkami, previerkami či štvrťročkami dokáže pomôcť a zlepšiť známku z diktátu o niekoľko stupňov. Čo však robiť, keď vám dochádzajú nápady, diktátové knižky ste prešli celé a posťahované zásoby nestačia? Skúste diktáty v mobile či tablete. Máme tri tajné tipy.

diktaty_logo1

Diktáty (Alteris)

Táto aplikácia je určená pre žiakov základných škôl od prvého po deviaty ročník. Na úvodnej stránke si vyberiete úroveň a môžete začať diktovať. Pre každý ročník nájdete v tejto aplikácii 10 diktátov, navyše je k dispozícii možnosť zapamätania. Aplikáciu si v súčasnosti stiahlo viac ako 10 000 žiakov, rodičov a učiteľov.

diktaty11


 

diktaty_logo2 diktaty_logo3

Gramatika Sk (Adrián Bortník)

Aplikácia vývojára Adriána Bortníka, ktorý prvú verziu vydal vo veku 12 rokov, je určená na precvičovanie i/y-čok formou dopĺňania. Slúži ako pomôcka najmä pre žiakov na druhom stupni a osvedčila sa aj pri príprave na prijímacie pohovory na stredné školy. V databáze je k dispozícii viac ako 1500 slov a ako rodič môžete v histórii skontrolovať, ktoré slová dieťa doplnilo zle a na tie sa v príprave zamerať.

Ak sa vám aplikácia páči a všetkých 1500 slov máte „zmáknutých“, bezplatne je možné stiahnuť si aj aj Pro verziu, ktorá okrem krajšieho dizajnu a možnosti hrania v leveloch má databázu rozšírenú na 6000 slov.

diktaty21 diktaty31


 

diktaty_logo4

Diktáty (Michael Šubák)

Interaktívna aplikácia, pri ktorej používaní nemusíte nutne tráviť čas aj vy, rodič. Dieťaťu ju jednoducho stiahnete do mobilu a hravou formou dopĺňa mäkké či tvrdé i vo vybraných a cudzích slovách, robí testy zo slovenčiny či literatúry alebo dokonca staršie monitory. Oproti aplikácii od Alterisu majú Diktáty Michaela Šubáka menej stiahnutí, no aj vyššie hodnotenie.

V bezplatnej verzii je k dispozícii celkovo 18 diktátov, za 1€ sa však dá zakúpiť aj plná verzia Diktáty Pro, ktorá je rozšírená o 60 ďalších diktátov.

diktaty41

Máte aj vy nejaký tajný tip alebo viete o aplikácii, ktorú sme zatiaľ nenašli? Budeme vám vďační za vaše nápady a pripomienky.

ContactUs.com