0910/902 315, 0902/939 902 doucovanie@cielene.sk

Je to chlapec alebo dievča? Áno, odpovedá logik.

Potrebujete doučovanie. Predmet, s ktorým potrebujete pomôcť, poznáte. Vybrali ste si agentúru s najlepšími referenciami. A čo doučovateľ(ka)? Predovšetkým rodičia sa na nás často obracajú s otázkou, či je pre ich dieťa na doučovanie lepší chlapec alebo dievča. Ako si teda vybrať doučovateľa? Prečítajte si skúsenosťami overené plusy a mínusy.

Doučovateľ chlapec

Štipku humoru k tej matematike, prosím

Vedecké predmety ako matematika, fyzika a chémia bývajú často vnímané ako nudné a nezaujímavé. Naši doučovatelia vám na hodine vysypú z rukáva matematické vtipy, ozvláštnia tým doučovanie a utužia množstvo pojmov práve vďaka zábave z pochopeného vtipu. Overené.

Mužský vzor na mieste

V dnešnej dobe stále viac detí vyrastá len s jedným rodičom. Častejšie je to práve s mamou. Chýbajúci mužský vzor – najmä v prípade, že dieťa nemá staršieho brata, môže byť u mladších žiakov aspoň sčasti nahradený výberom doučovateľa mužského pohlavia.

Len pre šprtov

Naši doučovatelia sú normálni chalani, ktorí majú svoje záujmy (áno, aj iné ako škola). So svojimi žiakmi zdieľajú záľubu v basketbale alebo hre na gitaru. Logicky sa teda natíska otázka: prečo by teda nemohli zdieľať aj záľubu v matematike, fyzike alebo chémii? Doučovanie z chémie podané mladým, nadšeným chemikom je predsa niečo úplne iné ako skostnatená teória napísaná v zošite.

Tvrdá ruka

Nemusíme si klásť servítku pred ústa. Niektorým žiakom nepomôžu ani spoločné záujmy, ani humor, ani nadšenie… Na vzdorovitého maturanta najlepšie platí neoblomný prístup tvrdého doučovateľa, pravidelnosť a áno, sem-tam aj nakričať (podľa individuálnych požiadaviek rodičov).

Doučovateľka dievča

Volaj ma pani učiteľka

Lepšie organizačné schopnosti, presne stanovené pravidlá a štruktúra doučovania a tak veľmi potrebná trpezlivosť sú hlavné výhody najmä pri práci so žiakmi s poruchami učenia. Na mladších žiakov môže doučovateľka pôsobiť ako obľúbená učiteľka zo školy. Pokroky vidieť takmer okamžite, a to je dôležité.

Bez hanby

Predovšetkým dievčatá v pubertálnom veku bývajú často citlivé na prítomnosť mužov v ich blízkosti. V prítomnosti doučovateľky sa dokážu uvoľniť, opýtať sa aj na veci, ktoré im robia problémy z matematiky, fyziky či chémie, ale aj z iných – osobnejších oblastí.

Je pekná, milá, zábavná… a vie aj matiku

Matfyzáčky sú vraj škaredé a nudné, chemičky rozprávajú len o prvkoch a nemajú iné záujmy. Naši doučovatelia dokážu prekvapiť študentky aj študentov. Aj keď doučovateľka naozaj miluje fyziku a dokáže o nej pútavo rozprávať a zrozumiteľne ju vysvetliť, má svoje záľuby, športuje či chodí na nákupy.

Koho si vyberiete pre svoje dieťa vy, je len na vás. Verím však, že vám aspoň trošku uľahčíme rozhodovanie. Tak kto vám sadne lepšie?

PS: Pokiaľ sa zamýšľate nad významom nadpisu – je to úryvok z jedného z mojich obľúbených matematických vtipov.

ContactUs.com