0910/902 315, 0902/939 902 doucovanie@cielene.sk

Jeden deň v živote doučovateľa – Marián B.

Ahojte. Volám sa Marián, mám 26 rokov a som absolventom Stavebnej fakulty STU v Bratislave v odbore Matematicko – počítačové modelovanie. Doučovaniu sa venujem už od prvého ročníka, ktorý som strávil na VŠ v Bratislave, pričom s Cielene (predtým MatematikaCielene) doučujem zhruba tri roky. Doučovanie nie je mojím jediným zamestnaním, normálne totiž pracujem v banke, a doučovania sú pre mňa okrem pekného privyrobenia aj úžasný pocit zadosťučinenia z pochopeného učiva a žiakov, ktorých som možno nasmeroval na vysokú školu.
Ako aj môj študijný odbor napovedá, doučujem matematiku. Najradšej mám stredoškolákov a vysokoškolákov. Momentálne pripravujem spolu troch študentov na maturity a počas skúškového obdobia, ako je aj teraz, si rád vezmem aj nejakých zúfalých vysokoškolákov. Tí moji, čo ku mne chodili už od októbra, skúšky už spravili buď v predtermíne alebo začiatkom januára, na čo som veľmi hrdý.

Čo sa týka môjho najrušnejšieho dňa, tak to je jednoznačne nedeľa. Pravidelne v nedeľu o 10:00 doučujem dve kamarátky – maturantky Emu a Aničku súčasne po 120 minút. Predtým sa naraňajkujem s manželkou, vypijeme kávu a zavriem sa s babami do pracovne. Máme dostatočné priestory, takže študenti zvyčajne dochádzajú ku mne domov. Začali sme v septembri a momentálne sa pripravujeme na písomnú časť maturity, prechádzame problematické otázky. Táto nedeľa bola testovacia, baby približne raz za mesiac píšu 30 úlohový test na celé doučovanie, ktorý im potom opravím a výsledky pošlem mailom. Tentokrát ma príjemne prekvapili, obe totiž dosiahli nad 80%, čo už vyzerá nádejne.
Potom sa zvyčajne naobedujem buď doma, alebo ideme k svokrovcom, trošku porelaxujeme a na túto nedeľu mám naplánované dve ďalšie doučovania – vysokoškolákov. Jedno je pre študenta Strojníckej fakulty, moja obľúbená klasika limity, derivácie, matice na 120 minút. Vysokoškoláci pred skúškou zvyčajné nemajú kratšie doučovania, lebo potrebujú zvyčajne za málo dní/hodín prebrať celý semester. Niektorí sú šikovnejší, iní menej, ale zrovna tento Peťo bol super. Dohodli sme si ešte jedno doučovanie na pondelok, aby s istotou tú skúšku „dal“.
Moje posledné nedeľnajšie doučko je Michaela, študentka z FPM na Ekonomickej univerzity. Opäť limity, derivácie, integrály. 90 minút, ktoré ubehnú ako voda, ale dlhšie nemôže. Preto sa dohodneme na ešte troch doučovaniach ďalší týždeň. Čakajú ma rušné dni, ale aj preto je práca doučovateľa zaujímavá.

ContactUs.com