0910/902 315, 0902/939 902 doucovanie@cielene.sk

Jeden deň v živote doučovateľa – Peter S.

Pozdravujem. Volám sa Peter, mám 21 rokov a momentálne sú to už tri roky, čo sa profesionálne venujem doučovaniu (profesionálne pre mňa znamená tak, že sa na hodiny pripravujem, ale hlavne za ne beriem honorár 🙂 ). Keďže študujem fyziku, venujem sa doučovaniu matematiky a fyziky. Veľkou výhodou Cielene je fakt, že pôsobia vo viacerých mestách. Ja pochádzam a stále bývam cez víkendy v Trnave, tak môj týždeň spočíva v doučovaní v Bratislave v dňoch pondelok až piatok a následne piatok až nedeľa doučujem v Trnave.

Z dôvodu, že doučujem v dvoch mestách, vybral som si piatok, kedy sa mi obe mestá prelínajú. Budíček mi zvoní už o 7:00 a pokračujem výdatnými raňajkami – tými má správny deň profesionálneho doučovateľa začínať. O 8:10 mi začína Kvantová teória a hneď po prednáške sa presúvam do Karlovej Vsi na doučovanie študentky z Ekonomickej univerzity. Je to milá pani, ktorej ako jedinej z mojich žiakov vykám a ktorá sa rozhodla okrem svojich každodenných povinností v práci a popri deťoch získať titul z externého štúdia na Obchodnej fakulte. Najväčší problém jej robia kvadratické nerovnice, ktoré pravdepodobne úplne zabudla za posledných 20 rokov, alebo to nikdy poriadne nepreberala. Je však veľmi poctivá a dôkladne pracuje na každej domácej úlohe, čo jej zadám.

Po doučovaní, sa presúvam vlakom rovno do Trnavy, kde na mňa s „nadšením“ čaká môj druhý žiak Tomáš. Navštevuje 3. ročník strednej školy elektrotechnickej, a túži len po jednom, aby škola skončila alebo vôbec neexistovala. Rodičia ho do doučka z fyziky nútia, ale našťastie sme obaja našli spoločnú reč, a tou je judo. Ja sa tomuto športu venujem už od mojich 12 rokov a Tomáš s tým začal len prednedávnom. Naposledy som vymyslel príklad, na vysvetlenie pôsobiacich síl práve na dvoch zápasníkoch juda.

Tretím a takým špeciálnym doučovaním je žiačka 4. ročníka gymnázia z Púchova, ktorá sa pripravuje na prijímačky na medicínu do Brna. Doučovanie máme pravidelne o 18:00 na 60 minút cez Skype. Je veľmi snaživá, ale matika a fyzika jej vraj nikdy nešli, a tak sa toto nutné zlo snažíme prekonať na príkladoch. Tu ide teória úplne bokom a snažíme sa podľa vzorových príkladov rátať, rátať a ešte raz rátať čo najviac príkladov.

Vždy po tomto náročnom dni sa teším na večer na sledovanie relácie Milujem Slovensko, kde hádanie pesničiek patrí medzi moje obľúbené disciplíny. Keďže nie som žiaden dôchodca, tak okolo pol jedenástej sa pravidelne stretávam s chalanmi zo strednej a ideme spolu do baru na pivko a možno aj dve. Takto vyzerá môj pomerne plný deň doučovateľa. Našťastie tento deň o polnoci končí, aby som nemusel písať dokedy sme s chalanmi vonku a v ktorých všetkých baroch a diskotékach sme boli.

ContactUs.com