0910/902 315, 0902/939 902 doucovanie@cielene.sk

Tipy na vianočné darčeky pre matematikov

Vianoce sa nezadržateľne blížia a Vy neviete, čím obdarovať vášho milovaného matematika či matematičku? U nás nájdete tipy na tie najlepšie vianočné darčeky.

Pre kávičkára

Pri počítaní príkladov vydrží matematik nespať aj niekoľko nocí. Tajomstvo však tkvie nielen v potešení z dobre vyriešeného príkladu, ale aj v hektolitroch kávy. A zo šálky s dvojitými integrálmi sa káva údajne pije úplne najlepšie!

Snímka1

http://www.uncommongoods.com/product/math-mug

Pre toho s večne deravými ponožkami

Stáva sa, že v stave rozmýšľania nad polárnou transformáciou pri rannom obliekaní matematik ani nezaregistruje, že na jeho obľúbených ponožkách sú diery veľké ako kruh s polomerom 2 cm. Staré mu vyhoďte a pod vianočným stromčekom mu pripravte tieto!

Snímka7

http://www.amazon.com/Mens-Genius-Socks-Foot-Traffic/dp/B00HEVVSZO/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1449055800&sr=8-5&keywords=math

Pre toho, komu chýbajú vitamíny

Hovorí sa, že matfyzáci bývajú z nedostatku slnečného svetla niekedy chorobne bledí. Nechcú jesť vitamíny a dokonca odmietajú aj ponúknuté ovocie. Z krásnej nerezovej misky olemovanej niekoľkými desiatkami cifier čísla pí však určite neodmietnu žiadny banán alebo jablko.

Snímka2

http://www.uncommongoods.com/product/pi-bowl

Pre pi*z*z*a machra

Poznáte známy matematický vtip o tom, ako sa vypočíta objem pizzy s polomerom z a výškou a? Tak potom by vám pri jej pečení nemal chýbať tento krásny kameň na pečenie pizze. Drží teplotu a pizza z neho je naozaj top.

Snímka3

http://www.uncommongoods.com/product/pi-z-z-a-stone

Pí pi*z*z*a krájač je už len príjemný bonus.

Snímka4

http://www.amazon.com/Nuop-Design-Black-Pizza-Cutter/dp/B008N3FFQ0/ref=sr_1_13?ie=UTF8&qid=1449056278&sr=8-13&keywords=mathematician+gift

Pre milovníka fraktálov

Antistresové omaľovávanky prírody, zvierat či liečivých mandál sú možno v kurze pre obyčajných smrteľníkov, ale matematika nimi neočaríte. Ale fraktálová omaľovávanka zbaví nervozity každého, kto nevie pohnúť s nechutným dôkazom.

Snímka5

http://www.amazon.com/Fractals-Coloring-Book-Mind-Altering-Chartwell/dp/0785831916/ref=sr_1_8?ie=UTF8&qid=1449057727&sr=8-8&keywords=fractal

Pre toho, ktorý si rád vypije

Kto vraví, že matematici sa nevedia zabaviť s alkoholom, nevie, o čom hovorí! Ale pre zachované dekórum by mali poháre obsahovať nejaké matematické výrazy.

Snímka6

http://www.uncommongoods.com/product/math-glasses-set-of-4

Pre toho, čo uprednostňuje listovú komunikáciu

Hovorí sa, že čo Boh nadelil človeku na inteligencii, niekedy ubral z komunikácie. Niektorí matematici preto preferujú listový kontakt pred rozhovorom či facebookom. No a s touto úžasnou pí pečaťou budú listy pisateľa ľahko rozpoznateľné.

Snímka9

http://www.uncommongoods.com/product/pi-wax-seal

Pre večného oneskorenca

Pri počítaní niekedy matematici zabúdajú pozerať na hodinky. Z overených zdrojov však vieme, že ak máte na ruke hodinky binárne, nebudete už meškať na žiadne rande či prednášku.

Snímka8

http://www.ebay.com/bhp/binary-watch

Pre každého matematika či matematičku

Viete prečo matematici nosia kárované košele? Aby presne vedeli súradnice miesta, kde ich svrbí chrbát! Károvanou košeľou teda určite nič nepokazíte :).

Snímka10

http://www.asos.com/Jack-Wills/Jack-Wills-Shirt-In-Blackwatch-Check-In-Navy/Prod/pgeproduct.aspx?iid=5902727&cid=3602&sh=0&pge=0&pgesize=36&sort=-1&clr=Navy&totalstyles=1840&gridsize=3

http://www.asos.com/ASOS/ASOS-Boyfriend-Shirt-in-Check/Prod/pgeproduct.aspx?iid=5755980&cid=11318&sh=0&pge=0&pgesize=36&sort=-1&clr=Multi&totalstyles=692&gridsize=3

Aké tipy na darčeky máte Vy? Aké darčeky odporúčate?

ContactUs.com