0910/902 315, 0902/939 902 doucovanie@cielene.sk

Tipy na vianočné darčeky pre vedcov

Vianoce klopú na dvere a vy neviete, čím obdarovať vášho malého zvedavca, frajera matfyzáka či obľúbenú profesorku chémie? Inšpirujte sa našimi tipmi.

Pre matfyzáka, ktorý občas potrebuje byť slušný
Nohavice a vyťahaný sveter je občas nutné vymeniť za slávnostnejší oblek. Minimálne na beániu, štátnice či vlastnú svadbu. V tom prípade sú ideálnym doplnkom tieto krásne manžetové gombíky v tvare písmena pí. A buďte si istý, že vášmu matfyzákovi vydržia naozaj dlho. Kúpite ich tu.

Pre chemika so záľubou v pečení
Takmer každý chemik vidí vo varení alebo pečení istú formu chémie – mixovanie tekutín a práškov, a dokonca s jedlým a chutným výsledkom. Pokiaľ vám blízky chemik rád pečie, určite ho potešia tieto krásne vykrajovátka v tvare skúmaviek, fľaštičiek a atómov. Kúpite ich tu.

Pre hudobne nadaného milovníka vedy
Poznáte seriál Big Bang Theory? Tak určite si videli časť, v ktorej Sheldon Cooper hral na theremíne. Theremín je elektronický hudobný nástroj, na ktorý sa hrá bez akéhokoľvek dotyku, a preto je jeho zvládnutie výnimočne náročné. Hru na theremíne Sheldon zvláda, tak prečo nie aj váš vedec? Kúpite ho tu.

Pre matfyzáka v plienkach
Narodilo sa páru vašich spriatelených matfyzákov bábätko? Nielen rodičov, ale aj dieťa v tomto prípade potešia chutné matematické topánočky, dostupné vo viacerých veľkostiach. Kúpite ich tu.

Pre vedkyňu, ktorá sa chce páčiť
Poznáte ten hrozný pocit, keď vám spod bieleho laboratórneho plášťa trčia farebné topánky/pančuchy/nohavice a vaše ochranné okuliare neladia so zvyškom outfitu? Tento problém vyriešite kúpou sady desiatich farebných ochranných okuliarov. Obdarujte nimi vašu kamarátku z labáku, veď móda patrí aj tam! Kúpite ich tu.

Pre malého zvedavca
Každý pokus, hoci aj v domácej kúpeľni alebo na dvore bude razom zaujímavejší, keď bude výskumný tím (a.k.a. vaše dieťa) oblečený v bielych plášťoch vzbudzujúcich naozajstný rešpekt. Takýto darček pod vianočným stromčekom ho môže predurčiť k skutočnej vedeckej práci. Kúpite ho tu.

Pre večných logikov
Milovníci logických hier si prídu na svoje pri obľúbenej hre celého Cielene – Tantrixe. Je to logická hra pre deti aj dospelých a svojou veľkosťou je predurčená na cestovanie. Pokiaľ ste si na dovolenku nezobrali cvičnú knihu derivácií a integrálov, nedovoľte, aby váš mozog na dovolenke zakrpatel a tantrixujte. Kúpite ho tu.

Pre tých, ktorí zaspávajú s myšlienkou na štatistiku
Rovnomerné a normálne rozdelenie, Poisson či chí-kvadrát. Niektorí vedci strávia celý deň úvahami nad štatistikou. Pokiaľ je to aj váš prípad, musíte si zaobstarať tieto nádherné vankúšiky v sade 5 milých a 5 diabolských rozdelení. Kúpite ich tu.

Pre tajného alkoholika
Hoci si rád vypije, na verejnosti vystupuje ako študovaný fyzik alebo matematik. Tajnému alkoholikovi určite padne vhod takáto ploskačka v tvare kalkulačky. To, že ju stíska v ruke celý deň a aj počas prednášok, nebude nikomu podozrivé. Kúpite ju tu.

Pre štatistikov a štatističky, ktorí milujú ručné práce
Obľubuje vaša drahá/váš drahý testovanie hypotéz a zároveň vyšívanie? Pre takéto prípady je ako stvorený vzor výšivky H0 zamietame ak p je <= alfa. Hotová vyšívka je ideálna na okrasu kuchyne alebo obývačky v retro štýle, nie? Kúpite ho tu.

Pre fraktálového estéta, ktorý rád plánuje
Tomu nemôže v pracovni na stene chýbať nádherný fraktálový kalendár. Estetické oko sa každý deň poteší pohľadom na obrázky fraktálov autorky Allice Kelley. Kúpite ho tu.

Pre všetkých matfyzákov, ktorí ešte nemajú tričko I love Matfyz
Tým všetkým môžete kúpiť toto nádherné tričko z dielne Cielene. Kúpite ho tu.

ContactUs.com